PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=223843}

Strach

Fay Grim
6,1 397
ocen
6,1 10 1 397
6,7 3
oceny krytyków
Strach
powrót do forum filmu Strach

film został nakręcony z minimalnym budżetem jak na tego typu produkcje, ma wręcz teatralną specyfikę i klimatem przypomina młode kino niezależne, ale historia opowiedziana jest z zębem i trzyma w napięciu, osobną sprawą pozostaje kwestia 'gatunkowa', film zaczyna się dla mnie jak komedia i w tym tonie przez dłuższy czas mnie utrzymywał, szczególnie gra Posey jest w tym tonie utrzymana, aż do scen dziejących się w Turcji, gdzie zaczynają bić poważniejsze tony, tak więc nie wiem jakie były do końca motywy reżyserskie, czuję że ton komediowy wyszedł mimochodem, może miała to być czarna komedia? to chyba najlepsze określenie tego kameralnego anty-bondowskiego dreszczowca.

Analog

Budżet rzeczywiście minimalny, film jednak na swój sposób bardzo ciekawy, zagadkowy. Z podziałem na "przed Turcją" i "po" też się zgodzę. Gra Posey wciągająca, drażniło mnie tylko niezbyt umiejętne przejścia między scenami...
W każdym razie film warty polecenia, nie do końca przewidywalny.

Konopia

hej skoro ogladałes to moze masz napisy, bo ja nie moge ich nigdzie znależc mogłbys mi wysłac hantlik@o2.pl z góry dziekuje

Konopia

nie zdazlem jeszcze obejrzec calego filmu (tak to juz mam ze ogladam na raty) ale wydaje mi sie ze to typowy film hartleya. i to czy to komedia czy powazny film ( jedno i drugie ) to bardzo ciezkie pytnaie. tak samo jak np przy the book of life z PJ.
tak czy siak, uwazam ze film wart jest polecenia, szczególnie jesli ktos wcześniej nie mial za duzo stcznosci z tym rezyserem, a lubi "ciekawostki", filmy nie koniecznie wybitne, ale na pewno ciekawe.

ocenił(a) film na 6
Analog

Ogólnie mam wrażenie, że ten film jest dokładnie dla nikogo - skuszonych komediowym tonem rozczaruje cięższy finał, a tych chcących go traktować bardziej serio zniechęci komediowy ton większej części filmu. Do tego wszystko w tym filmie jest przygaszone - humor, gra aktorska, strona techniczna.

To drugi film Hartleya, który dotychczas obejrzałem. Wcześniej widziałem "Dziewczynę z planety Poniedziałek" i tam całość wydawała mi się spójniejsza - w tonie, sposobie narracji (jeśli montaż można tak nazwać) oraz w samej wizji.


ad Gatunek
Moim zdaniem jest to film szpiegowski z komediowymi akcentami. Obecnie przypisane - thriller i akcja - uważam za nietrafione.

Khaosth

Właśnie oglądam ten film... Czy to jest jakaś parodia? Nic do siebie nie pasuje, kamera cały czas jest krzywo (domyślam się, że to zamierzone), muzyka kompletnie nie pasuje, a dialogi... Wszystko to sprawia, że film wydaje mi sie potwornie sztuczny.
Ale to tylko moja opinia... (nie obejrzałam jeszcze całego, ale jak na razie jest bardzo źle)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones